Pod imenom »Utrinki Psihoterapije« se skrivajo blog zapisi specializantke analitične psihologije in integrativne psihoterapije Mie Klare Tobaj.
Namen utrinkov je ozaveščanje o duševnem zdravju ter nagovarjanje k osebni rasti. Preko vsebin kot so psihoterapija in psihoanaliza, samospoznavanje in osebni razvoj, zavestno življenje in stik s sabo nas nagovarjajo k skrbi zase. Med njimi boste našli tudi namige za biblioterapijo, kot so priporočila za knjige, filme in še kaj.
Prepoznavanje in dajanje pomena življenjskim dogodkom, ki so za nas pomembni, je ključno za kvaliteto našega življenja.
Vabljeni, da jim prisluhnete!
Psihoterapije Altovida
Biblioterapija: film Into the Wild, 2007, režija SeanPenn
Film je posnet po istoimenski knjigi in resnični zgodbi o mladeniču ter njegovem iskanju smisla in svobode v divjini Aljaske. Govori o duhovnem potovanju duše v težavah. Nagovarja nas k temu, da v nesrečnih okoliščinah prevzamemo pobudo, da bi spremenili svoj položaj ter za dobro sebe presegli povprečno življenje v varnosti in ustaljenosti.
Podpora v procesu individuacije
V jungovskem procesu individualizacije gre za integracijo različnih delov nas samih z namenom postati celovita osebnost. Proces zajema sprejemanje naših temnih delov (delo s senco), vključevanje nasprotij (delo z animo in animusom) in povezovanje z globljim jazom (delo s Selfom).
Poletni solsticij: sončni obrat, sončni kres ali Šentjanževo
Poletni solsticij je dan v letu, ko je dan najdaljši in noč najkrajša. Od zimskega solsticija mine pol leta in sonce stopi v astrološko znamenje raka. Astronomsko in astrološko označuje začetek poletja.
Jungovski proces individuacije
Individuacija se začne v zgodnjem otroštvu, najbolj opazna pa je v adolescenci. Tretja individuacija, ki se pojavi v srednjih letih, je podobna tisti v adolescenci. Osrednje mesto ima ponovno notranje uravnoteženje, ki jo običajno spremlja smrt staršev, prav tako pa vključuje tudi druge izgube in žalovanja.
Tesnobnost, depresija, izgorelost, žalovanje, izzivi s plodnostjo in kriza srednjih let kot priložnost
V Psihoterapij Altovida se še posebej posvečamo omenjenim področjem. Ali vas zanima kaj imajo skupnega vseh šest izpostavljenih področij? Vabljeni, da preberete zapis do konca in jih uzrete skozi oči analitične psihologije in jungovske psihoanalize.
Bibliografija: Dodo se pogovarja, Tomaž Flajs in Miran Možina
Namen priročnika je predstaviti in približati psihoterapijo. Ciljna skupina je širša javnost, predvsem pa vsi zainteresirani uporabniki in klienti, ki so že v psihoterapevtskem procesu.
Komu je psihoterapija namenjena?
Ali naj se vključim v psihoterapijo? Je to sploh zame? Ali naj se zato odločil le tisti, ki je v stiski ali vsak, ki želi delati na sebi? Ali to, da grem k psihoterapevtu pomeni, da je z mano nekaj hudo narobe?
O simbolnem pomenu imena in logotipa Psihoterapije Altovida
Zakaj sem izbrala dvojno spiralo kot logo za zasebno psihoterapevtsko prakso Psihoterapije Altovida?
Psihoterapija po principu analitične psihologije
Analitična psihologija je smer psihologije, psihoterapije in psihoanalize. Imenuje se tudi jungovska psihoterapija ali jungovska psihoanaliza po njenem začetniku švicarskem
psihiatru Carlu Gustavu Jungu (1875-1961).
Predstavitev Psihoterapije Altovida
Psihoterapije Altovida so zasebna psihoterapevtska praksa za odrasle, ki jo izvaja specializantka analitične psihologije pod redno supervizijo.
Predstavitev bloga
Pod imenom »Utrinki Psihoterapije« se skrivajo blog zapisi specializantke analitične psihologije in integrativne psihoterapije Mie Klare Tobaj.