Predstavitev Psihoterapije Altovida

Psihoterapije Altovida so zasebna psihoterapevtska praksa za odrasle, ki jo izvaja specializantka analitične psihologije pod redno supervizijo. Srečanja potekajo osebno v psihoterapevtskem prostoru v Ljubljani. Posebno pozornost namenja posameznikom, ki se srečujejo s tesnobo, izgorelostjo in depresijo, (podaljšanim) žalovanjem, izzivi s plodnostjo ter krizo srednjih let.

Psihoterapija je oblika pomoči s pogovorom. Namenjena je vsem, ki se znajdejo v stiski zaradi težav in preizkušenj pri katerih potrebujejo ali si želijo strokovno podporo. Ključno je, da si želijo spremembe ter so pripravljeni za redno, zavzeto delo na sebi. Poteka v obliki rednih tedenskih srečanj. Prav stalnost srečanj je tista, ki pomembno vpliva na kvaliteto in trajanje procesa ter tako tudi na končno ceno. Glede na to s čim ali zaradi česa prihajate se lahko dogovorimo za krajše ali daljše sodelovanje. Za razreševanje konkretnega problema je lahko dovolj krajša psihoterapija, v primeru, da potrebujete podporo v težjem življenjskem obdobju se dogovorimo za daljšo psihoterapijo. Ko ste pripravljeni za poglobljeno delo na sebi in podporo pri uresničevanju svojega namena, predlagam dolgotrajno psihoanalizo. Glede na nadgradnjo vašega cilja lahko prehajajo oblike psihoterapije iz ene v drugo.

Po tem, ko naredite prvi korak in navežete stik z mano preko maila, se dogovorimo za uvodni pogovor. Po 1-4 uvodnih srečanjih se skupaj odločiva ali bova nadaljevala s psihoterapijo. Tako klient kot psihoterapevt imata možnost, da se za sodelovanje ne odločita. V primeru, da psihoterapevt presodi, da vam glede na vašo motivacijo za psihoterapijo ne more ponuditi ustrezne podpore, vas v vaše dobro lahko usmeri naprej. V primeru, da s srečanji nadaljujeva, določiva stalen tedenski termin srečevanj in začneva z delom. Ko klient doseže zastavljen cilj psihoterapije, lahko s procesom nadaljuje na novi ravni ali pa preneha. Zaključevanje je pomemben del psihoterapije, zato naj bo odločitev skupna stvar, ki ji v procesu nameniva 2-4 zaključna srečanja. Ta so namenjena skupni refleksiji in slovesu.

Sama delam po principu analitične psihologije, ki je smer psihoterapije. Imenuje se tudi jungovska psihoterapija ali jungovska psihoanaliza. Poudarja pomen uravnoteženja zavestnih in nezavednih vsebin naše duše. Klient na srečanjih deli vsebine iz svojega življenja, po svojih zmožnosti tudi sanje in lastna ustvarjanja, kar je izhodišče za pogovor. Namen psihoterapije po principu analitične psihologije je, da posameznik v dialogu pridobi vpogled v nezavedne procese in odseve resničnega jaza v sanjah, podobah in simbolih vsakdanjega življenja. Tako lahko bolj jasno vidi svoje življenje in razvija občutek cilja in smisla.

Vse, ki vas zanima nekaj več o jungovski psihoterapiji, vabim, da si preberete naslednji prispevek pod imenom »Utrinki psihoterapije«.

 
Previous
Previous

Psihoterapija po principu analitične psihologije

Next
Next

Predstavitev bloga